Aplankyti kapines įdomu kiekviename krašte. Ne todėl, kad kapinės kažkaip atspindėtų realų gyvenimą (neieškokime pavyzdžių toli – kokias išvadas bepadarytume apsilankę Karveliškėse ar Karmėlavos kapinėse, pvz.: pedantiškai tvarkingi, puoselėjantys aplinką ir aistringi gėlininkai, labai myli artimuosius ir skiria jiems daugybę laiko, – visos pasirodytų beesą neteisingos už kapinių tvoros), bet kad pamatum, kas žmonėms gražu, arba kaip jie bando išreikšti savo skausmą ir kaip įgyvendina sąvoką “monumentalu“.
Recoleta – Argentinos sostinės “Kapinės“ – iš didžiosios raidės. Tai – mauzoliejų kvartalas, įkurtas XIX a. buvusiame vienuolyno sode. Vėliau pavadinimas prigijo ir aplink įsikūrusiam turtingam miesto rajonui. Kadangi visose pusėse už paminklų matosi šiuolaikiniai daugiaaukščiai, atrodo, kad gyvieji ir mirusieji čia puikiai sugyvena.
Ji stulbina prabanga. Kiekvienas mauzoliejus – tai namas su durimis, langais, stoglangiu, altoriumi ir giliu rūsiu, į kurį veda įmantriai išsukinėti laipteliai. Čia kiekviena detalė apgalvota ir ištobulinta ir čia atsispindi visos pastarųjų dviejų šimtmečių skulptūros, architektūros ir visų įmanomų taikomųjų menų tėkmės ir mados. Čia labai dera sfinksiškos tingios katės, kurioms niekaip nepavyksta nusipenėti iš lavonais mintančių žiurkių, arba jos tiesiog gyvena aukštesniais dalykais.
Kiekvienas keliautojas čia ieško Evos Peron kapo. Jis yra ypač siauroje ir kuklioje gatvelėje, kur visi mauzoliejai “sublokuoti“. Taigi, labiausiai pasaulyje žinoma Argentinos asmenybė ilsisi ne “rūmų“ o “blokuoto“ tipo kape. Tiesa, prie jo būna daugiausia žmonių ir gėlių. Tai labai padeda susiorientuoti, nes šiaip ant mauzoliejaus yra parašyta “Duarte“ – mergautinė Evos pavardė.
- Visų objektyvai nutaikyti į Evos Peron šeimos mauzoliejų. Čia palaidoti Evitą valdantieji sutiko labai nenoriai. Chuanui Domingui Peronui iki šiol tenka tenkintis ne tokia prestižine vieta, mat jo artimųjų Recoletoje nebuvo.
Ir dar keletas nuotraukų (atsiprašom, negalėjom susivaldyti :)):
- Kairėje – skulptūra prie bendro kapo kareiviams, žuvusiems kare su Paragvajumi.
Kerinti architektūra.
[…] maždaug pusiaukelėje tarp Rekoletos kapinių (ekstazės būsenoje aprašyta 2008 metais: (Recoleta, 2008) ir madingų Palermo kavinių. Į savo apartamentus (apts) atvažiavome ryte, taksi, už kurį […]
[…] apie jas nieko nežinojau, ir pagalvojau, kad įdomu būtų tas kapines pamatyti ir palyginti su Recoleta, kuri buvo vienas didesnių 2008 metų apsilankymo Buenos Aires įspūdžių. Kolega manęs […]